top of page

Müşteri Memnuniyeti

Opak Lens, Cihan Medikal firmasının sahibi olduğu Elegance lenslerinin yetkili distribütörüdür.

Kutusunda ithalatçı olarak Opak Lens ismi olan tüm Elegance lensleri kesinlikle orijinal üründür. Opak Lens ürünleri doğrudan üretici firmadan tedarik etmektedir. Opak Lens tanıtım kataloglarında ve web sitesinde yayınlanan renk görselleri de üretici firmadan alınmıştır.

  • Opak Lens’in son kullanıcıya ve optisyenlik müesseseleri haricinde kurumlara satışı yoktur. Opak Lens’in ticari olarak muhatabı ilgili optisyenlik müesseseleridir. Kullanıcı ile optik mağazalar arasındaki ticari ilişkide Opak Lens taraf değildir.

  • Lensler satın alındıktan sonra, kutu açılmamış dahi olsa, orijinal kutusu zarar görmüş, deforme edilmiş ürünlerin iadesi mümkün değildir.

  • Kullanıcı lens kutusunu açtıktan sonra dış kutusu atmadan saklamalıdır. Dış kutunun iç yüzeyinde yer alan kullanma talimatlarının okunmasında büyük fayda vardır. Dış ambalajla birlikte yıllık lens ise şişeler, aylık lens ise boş blister’ler de atılmamalı ve muhafaza edilmelidir. Dış ambalajı + şişe ve/veya blister’leri atılmış lensler ASLA müşteri memnuniyeti kapsamına alınamaz.

  • Son kullanıcı müşteri memnuniyeti kapsamında bir talepte bulunacaksa lensi satın aldığı optisyenlik müessesesine başvurarak “Kullanıcı Müşteri Memnuniyeti Formu”nu eksiksiz olarak doldurmalıdır.

  • Yırtık lensler ASLA müşteri memnuniyetine konu edilemez.

  • Lens rengi değiştirme talepleri müşteri memnuniyeti kapsamında değerlendirilemez.

  • Stokta bulunmayan, kişisel siparişle özel olarak yurtdışından getirtilen lenslerin hiçbir şekilde ve hiçbir sebeple iadesi-iptali-değişimi mümkün değildir.

  • Elegance lenslerinin temel eğri (BC), çap ve benzeri üretim parametreleri Opak Lens’in tanıtım kataloglarında ve www.elegancelens.com adresli web sitesinde yer almaktadır. Kullanıcılar lensi satın alırken bu parametrelerin kendi reçetelerine uygun olup olmadığını kontrol etmelidirler.

  • İlk kullanımda şişesinden veya blister’den çıkarılan lensler doğrudan göze takılmamalıdır. Ambalajdan çıkarıldıktan sonra mutlaka önce kontak lens solüsyonu ile iyice yıkanmalı ve ondan sonra göze takılmalıdır. Şişe ve blister’lerde çok daha fazla koruyucu kimyasal madde kullanıldığı için, solüsyon ile durulanmadan doğrudan göze takılan lensler, bu maddeler nedeniyle gözde tahrişe (kızarıklığa) sebep olabilir.

  • Lens kullanımında solüsyon uyumu ve performansı da çok önemli olduğundan Elegance lensleri ile birebir uyumlu olan Elegance AquaFresh ve Elegance Natura solüsyonlarının kullanımını öneririz.

Müşteri Memnuniyeti işlemleri yukarıdaki tüm koşulların gerçekleştirilmesi durumunda geçerlidir.

bottom of page