top of page

                                                           
                                                                       Hakkımızda
 
Kontak lens görme kusurlarını düzeltmek ya da kozmetik amaçlı kullanmak üzere gözün korneasına takılan tıbbi bir protezdir
Aylık ve yıllık kontak lensler göz hijyeni ve sağlığı açısından uygun kontak lens solüsyonlarıyla temizlenerek ve solüsyon içinde saklanarak kullanılırlar.

Elegance, Cihan Medikal A.Ş. tarafından Türkiye'ye getirilmektedir, Opak Lens A.Ş tarafından da satış ve pazarlaması yapılan kontak lens ve kontak lens solüsyonu markasıdır.

2004 yılında 5193 sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun’un yürürlüğe girmesiyle optisyenlik müesseselerine tanınan yeni haklar bazı sorumlulukları da beraberinde getirmiştir. Bu gelişme ile, mesleğindeki gelişmeleri takip eden optisyenlerin kontak lense ilgileri doğal olarak artmaya başlamıştır. Elegance kontak lenslerini ve solüsyonlarını Türkiye'ye getiren Cihan Medikal, Cihan Medikal ürünlerinin de Türkiye'de ki tek yetkili dağıtıcısı Opak Lens'tir. Her iki firma da 5193 Sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun’un yürürlüğe girdiği 2004 yılında kurularak, optisyenlik müesseselerinin kontak lens konusundaki tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ile donanımlı uzman kadrosu ve geniş ürün yelpazesi ile sektördeki yerlerini almıştır. Bugün Cihan Medikal ve Opak Lens aşağıda yer alan marka ve model ürünleri ile optisyenlik müesseselerinin tüm ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

        
 
 
 
 
 

 

Cihan Medikal Logo.png
bottom of page