top of page
Adsız (1000 × 600 piksel).png

Konfor ve Canlılık bir arada...

Aquafresh Kontak Lens Solüsyonu

Dikkat:

Şişenin kapağı çevirilerek açıldığında garanti halkası kırılacaktır.

Garanti halkasının ayrık olmadığını kontrol ediniz.

Şişenin ağzını kesinlikle herhangi bir yüzeye değdirmeyiniz.

Şişenin ağzını kullandıktan hemen sonra sıkıca kapatınız.

Şişe açıldıktan 3 ay sonra kalan solüsyonu kullanmayınız.

Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.

Kuru ve direkt güneş ışığı almayan ortamda 4 0C ile 25 0C arası ısıda saklayınız.

Diğer sıvılarla karıştırmayınız.

Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

 

Temizleme:

Lenslerinizi çıkarmadan önce ellerinizi kalıp sabun ile iyice yıkayınız ve kağıt havlu ile kurulayınız. Lenslerinizi çıkartıp avucunuza koyunuz. Avucunuzdaki lensin üzerine bol miktarda Elegance Aqua Fresh Lens Solüsyonu dökerek birikintileri uzaklaştırınız.

 

Dezenfekte:

Lenslerinizi lens kabının içine yerleştiriniz. Lens kabınızı Elegance Aqua Fresh Lens Solüsyonu ile doldurunuz. Lenslerinizin tüm yüzeyinin solüsyon içinde olduğundan emin olunuz. Kapağı sıkıca kapatılan lens kabı içinde 15 saniye kadar çalkalayınız. Dezenfekte işlemi için 4 saat beklemeniz yeterli olacaktır. Dezenfekte işleminin ardından kontak lenslerin iki yüzüde Elegance Aqua Fresh Lens Solüsyonu ile çalkalanmalıdır. Bu işlemden sonra Elegance Aqua Fresh Lens Solüsyonu ile nemlendirilmiş lensler göze yerleştirilebilir.

 

Saklama:

Her zaman günlük yeni solüsyon kullanınız. Açılmamış lens kutusunda saklanan lensler Elegance Aqua Fresh Lens Solüsyonu ile her hafta temizlenmelidir. Temizleme ve dezenfekte her kullanımdan önce tekrar edilmelidir. Lens kaplarınızı bir ay kullandıktan sonra yeni lens kabı ile değiştiriniz.

bottom of page