Hakkımızda

Kontak lens görme kusurlarını düzeltmek ya da kozmetik amaçlı kullanmak üzere gözün korneasına takılan tıbbi bir protezdir.

Aylık ve yıllık kontak lensler göz hijyeni ve sağlığı açısından uygun kontak lens solüsyonlarıyla temizlenerek ve solüsyon içinde saklanarak kullanılırlar.

Elegance, Cihan Medikal A.Ş. tarafından satış ve pazarlaması yapılan kontak lens ve kontak lens solüsyonu markasıdır.


2004 yılında 5193 sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun’un yürürlüğe girmesiyle optisyenlik müesseselerine tanınan yeni haklar bazı sorumlulukları da beraberinde getirmiştir. Bu gelişme ile, mesleğindeki gelişmeleri takip eden optisyenlerin kontak lense ilgileri doğal olarak artmaya başlamıştır. Cihan Medikal, 5193 Sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun’un yürürlüğe girdiği 2004 yılının Mart ayında kurularak, optisyenlik müesseselerinin kontak lens konusundaki tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ile donanımlı uzman kadrosu ve geniş ürün yelpazesi ile sektördeki yerini almıştır. Bugün Cihan Medikal aşağıda yer alan marka ve model ürünleri ile optisyenlik müesseselerinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir kurum halini almıştır.

Safilens Fusion Presbyo

GP Plus Optik Camlar

Frequency Optik Camlar

Bumel Sesli Gözlük
Aynalı Lens Saklama Kapları
Basında Biz
Galeri